שוק האיכרים

שוק האיכרים בנמל תל אביב הינו שוק האוכל המקורה הראשון בישראל, המהווה קיצור דרך בין החקלאים והמגדלים לבין הצרכנים ומתקיים מדי יום שלישי החל מ-15:00, חמישי החל מ-15:00 ושישי החל מ-08:00 ועד כניסת השבת. השוק המקורה נפתח בנובמבר 2010 ומהווה מרכז קולינרי ותרבותי ראשון בסוגו בארץ, אשר מזכיר במתכונתו את השווקים המובילים בעולם כמו ה"בוקריה" בברצלונה או ה"בורו" בלונדון.

במסגרתו משתתפים מיטב החקלאים, הגבנים, האופים והיצרנים. ניתן למצוא בו זנים מיוחדים של ירקות ופירות טריים ובוהקים עוד עם השורשים הגלויים ושאריות האדמה עליהם, כמו-כן, עשבי תיבול שנמכרים בחרוטי עיתון, גבינות עיזים עזות טעם, וכן לבנה, פטה וריקוטה וגם לחמים ריחניים בהירים ורכים, מוארכים או בכיכרות. בשוק תמצאו שמן זית משובח, זיתים מתובלים וחריפים, חמאה צהובה שנחבצה ביד ועוד תוצרת בית מגוונת ועשירה כמו יין מקומי מיקבים קטנים וגם ליקרים, אשר כולם תוצרת בית.

ביצי המשק הטריות עם החלמונים הזהובים, הדבש, הריבות והמרקחות כל אלו מהוות אטרקציה עבור המבקרים להגיע אל המקום כמרכז בילוי קולינרי ותרבותי ולקנות את המזון הטרי והמשובח היישר מן החקלאים עצמם. בשוק ניתן למצוא זנים שונים של חצילים, קישואים ועגבניות, הכול תוצרת חקלאית ישירה במתחם אוכל ססגוני.